Mateřské centrum a herna

Milé maminky a tatínkové,

jste se svými dětmi srdečně zváni na pravidelná setkání do nově opravené dětské herny v Orlovně v Olešnici. Setkáváme se každý čtvrtek dopoledne v čase od 9 do 12 hodin. Můžete přijít kdykoliv během této doby vypít si kafe, nechat si děti pohrát a třeba taky něco vytvořit. Tvoření probouzí kreativitu a radost ze seberealizace, a to v malých i velkých návštěvnících. Tato činnost je ryze dobrovolná a přispívá se na ni částkou 50 Kč. Při práci používáme často přírodní materiály, upcyklujeme a také zkoušíme nové techniky. Vyrábíme svíčky, přírodní kosmetiku, dekorace do domu a spoustu dalšího. 

Často se do tvoření zapojí i naše děti, které mají velkou radost ze společné tvůrčí činnosti. Proto je pro ně herna nově otevřena i v pondělí od 15 do 17,30 hodin, kdy bude nachystaný program formou Sensory nebo taky Messy play. Jedná se o hraní všemi smysly. Hra probíhá tak, že děti mají k dispozici různorodý materiál a dle své fantazie si s ním hrají. Taková činnost rozvíjí jejich představivost, kreativitu a soustředění. Zlepšuje se pozornost dítěte, jeho vnímání barev a tvarů, a to vše zároveň s rozvojem jemné i hrubé motoriky. Materiálem pro takovou hru je často obarvená rýže, cizrna, těstoviny a jiné potraviny, modelína, kinetický písek, barvičky, zvířátka, kytičky a mnoho dalších věciček. Aby byla hra pro děti lákavá a různorodá, potřebujeme doplňovat materiál a nakupovat pomůcky. Proto je příspěvek na tytoaktivity 50 Kč.


Herna za poslední půlrok prošla velkou proměnou: z peněz rozpočtu Orla Olešnice, příspěvku města Olešnice a Jihomoravského kraje byla provedena sanace vlhkého zdiva, oprava omítek, výmalba, byly položeny nové koberce a dokoupeno vybavení a vhodné hračky ze dřeva a pevných plastů. Proto je každý vstup do herny zpoplatněn částkou 20 Kč. Tuto cenu nehradí členové Orla. 

Herna je nyní vhodná jak pro hru dětí, tak pro pořádání dětských oslav a workshopů. 

Těšíme se na vás – maminky farnosti.


Bližší informace o herně ráda poskytne Jarmila Adamcová (tel 775 055 614)

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky